Uzbekistānas Austrumu pasakas
Interlux Travel

Uzbekistānas Austrumu pasakas

no 799

no 599

Ceļojuma datums
Iegādājoties ekskursiju paketi
Bez ekskursijas paketes iegādes
Rezervēt
no 799 €   no 599 €
• Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Iegādājoties ekskursiju paketi
no 799 €   no 599 €
Bez ekskursijas paketes iegādes
no 978 €   no 778 €
no 799 €   no 649 €
• Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Iegādājoties ekskursiju paketi
no 799 €   no 649 €
Bez ekskursijas paketes iegādes
no 978 €   no 828 €
no 799 €   no 699 €
• Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Iegādājoties ekskursiju paketi
no 799 €   no 699 €
Bez ekskursijas paketes iegādes
no 978 €   no 878 €

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga – Taškenta - Rīga
Bagāža: 1 soma līdz 23 kg
Rokas bagāža līdz 8 kg
Vieta tūrisma klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi
7 naktis 3* viesnīcā ar 6 brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Pasažieru nodokļi

Ekskursiju-transporta Pakete 199 €

Ekskursija Taškentā
Ekskursija Samarkandā (2 daļas)
Ekskursija Buhārā (2 daļas)

Ekskursijas tiek apmaksātas uz vietas
(pēc vēlēšanās)

Meistarklase plova pagatavošanā ar degustāciju 15.00€
Meistarklase mantu pagatavošanā ar degustāciju 15.00€
Podnieku darbnīcas apmeklējumu 12.00€
Ekskursijas brauciens Buhāras apkārtnē 50.00€
PDF

Precīzs tikšanās un izbraukšanas laiks tiks norādīts mūsu mājas lapas sadaļā “Klientiem /izbraukšanas grafiks” 2 dienas pirms ceļojuma

1. diena

Lidojums Rīga - Taškenta (~15:00-22:00)

Izmitināšana viesnīcā. Atpūta.

2. diena

Brokastis.

Ekskursija Taškentā (ieejas maksas apskates objektos ~20 €)

Taškenta - Uzbekistānas galvaspilsēta, liela megapole un viena no senākajām Vidusāzijas pilsētām, kas atrodas ziedošās oāzes centrā. Te saplūst klusie parki un skvēri ar strūklakām, viduslaiku ieliņas un padomju laika celtnes, austrumu tirdziņi, modernas stikla un metāla ēkas, neatstājot vienaldzīgu nevienu viesi, kurš nolēmis apmeklēt šo pilsētu.

Ekskursijas ietvaros mūs sagaida vecpilsētas un Hasarti-Imam kompleksa apmeklējums. Pēc tam redzēsim medresi Barahanu, Katedrāles mošeju un austrumu manuskriptu bibliotēku. Pēc tam viesosimies Amira Timura laukumā un Neatkarības laukumā, kur varēsim redzēt drosmes monumentu, represiju upuru piemiņas kompleksu, Romanovu namu, kā arī Operas un baleta pili.

Atgriešanās viesnīcā.

Atpūta.

3. diena

Brokastis. Numuru atbrīvošāna. Došanās uz Samarkandu.

Ekskursija Samarkandā (ieejas maksas apskates objektos ~20 €). Šī pilsēta tika dibināta 6. gs pirms mūsu ēras, un ir viena no senākajām pilsētām pasaulē. Savu uzplaukumu Samarkanda sasniedza 14. gs, kad kļuva par Tamerlana impērijas un Timuridu dinastijas galvaspilsētu, tieši šajā periodā tika uzbūvēts vairums arhitektūras šedevru, kas 2001. g tika iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Mūsu ekskursijas ietvaros apmeklēsim Registānas laukumu, kas tulkojumā nozīmē “smiltīm klāta vieta”. Leģenda vēsta, ka senatnē šajā laukumā notikuši nāvessodi un, lai upuru asinis labāk uzsūktos un neatstātu pēdas, zemi apbēra ar smiltīm.

Redzēsim arī Katedrāles mošeju Bibi Khanum, kas ir lielākā Vidusāzijā un viena no grandiozākajām pasaulē, kā arī Gur-e-Amir mauzoleju, kur atdusas Tamerlana un viņa mantinieku mirstīgās atliekas. Apmeklēsim slaveno Austrumu tirgu, kuru dibinājis pats Timurs.

Izmitināšanā viesnīcā, atpūta.

4. diena

Brokastis.

Ekskursijas turpinājums Samarkandā.

Pilsētai ir aizraujoša vēsture: Čingishana valdīšanas laikā tā gandrīz pilnībā tika sagrauta, tomēr Tamerlans atjaunoja Samarkandu un tā kļuva par impērijas galvaspilsētu. Ulugbeka valdīšanas laikā pilsētā tika uzbūvētas daudzas medreses, kas to padarīja par visa reģiona zinātnes centru. Mūsu ekskursijas laikā apmeklēsim šādus objektus:

Ar XI-XV gs datētais Šahas Zinda senais kapu komplekss, kas ir viens no gleznainākajiem Samarkandas pieminekļiem un pilsētas svētvieta, ieskaitot pravieša Daniēla mauzoleju ar dziedniecisku avotu (trīs reliģiju godināšanas vieta).

Slavenā Austrumu astronoma Ulugbeka observatorija, kas datēta ar XV gs un Ulugbeka muzejs.

Zīda papīra fabrikas apmeklējums, kurš bija izplatīts tieši viduslaikos.

Kā arī piedāvājam (pēc vēlēšanās) uzbeku nacionālā ēdiena - mantu, gatavošanas meistarklasi , ar gaļu un ķirbi nacionālajā mājā (piemaksa 15 €). Mantas ir tradicionāls uzbeku ēdiens, kas līdzinās pelmeņiem, tos gatavo uz tvaika katla.

Atgirešanās viesnīcā.

Atpūta.

5. diena

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Došanās uz Buhāru (ieejas maksas apskates objektos ~20 €). Buhāra - austrumu pērle, tāpat kā Samarkanda, Buhāra ilgu laiku bija viens no galvenajiem punktiem Lielajā zīda ceļā no Ķīnas un Eiropu. Pilsētas vēsturiskā daļa ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Pa ceļam piedāvājam podnieku darbnīcas apmeklējumu (papildus maksa 12 €). Podniecība ir viens no senākajiem amatiem, kas attīstījās Uzbekistānas teritorijā.

Iepazīsimies ar Lyab-i-Hauz arhitektūras kompleksu, kura raksturīgākā iezīme ir tā, ka par tā centru kalpo nevis pilsētas laukums, bet baseina ūdens gludums! (Visas ieejas biļetes uz apmeklētajiem objektiem tiek apmaksātas papildus). Ekskursijas laikā redzēsim un apmeklēsim šādus objektus: leļļu darbnīcu, trešo tirdzniecības kupolu Toki Sarrofonu, Nugajas karavānserālu Buhārā un Magok-i-Atari mošeju.

Atgriešanās viesnīcā.

Atpūta.

6. diena

Brokastis.

Ekskursijas turpinājums Buhārā.

Šajā dienā apmeklēsim Ismaila Samani majestātisko mauzoleju - Samanīdu dinastijas varenā Emīra atdusas vietu, apskatīsim mošejas un minareta pārstāvēto Bolo Hauzas kompleksu un, protams, arī Ark-citadeli - Buharska Emira cietoksni, kas simbolizē diženumu, varu un nepieejamību. Ekskursijas laikā iepazīsimies ar šādiem objektiem: Otrais Toki Telpakfurušon tirdzniecības kupols, Tima Abdullahana pasāža, Koša ansamblis, Trešais Toki Zargaron tirdzniecības kupols, Poija Kalona ansamblis. Čašmajas Ajubas mauzolejs.

Piedāvājam arī (pēc vēlēšanās) plova gatavošanas meistarklasi nacionālajā mājā, kur varēsiet baudīt īsta uzbeku plova garšu, pašu rokām gatavotu (piemaksa 15 €). Uzbeku plovs – ēdiens no gaļas, rīsiem, sīpoliem, burkāniem un garšvielām – iekļauts UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Tāpat uzbeku plovs ieķļauts Ginesa rekordu grāmatā. Plovam ir obligāti jābūt katros uzbeku svētkos, pat ja tā saimnieks ir citas tautības.

Atgirešanās viesnīcā.

Apūta.

7. diena

Brokastis. Pēc vēlēšanās ekskursiju brauciens pa Buhāras apkaimi - piemaksa 50 € (ieejas maksas apskates objektos ir iekļautas).

Jūs redzēsiet pasakaini skaisto Sitorijas Mohi-Hosas pili, kas ir slavena kā Buāras Emīru ārpilsētas rezidence. Kompleksa nosaukums tulkojas kā “mēnesim līdzīgas zvaigznes pils.”. Mūsdienās, tāpat kā pirms daudziem gadsimtiem, pāvi staigā pa teritoriju, atgādinot par laiku, kad emīri rīkoja dižciltīgu personu lepnas uzemšanas. Neaizmirstamus iespaidus jums sniegs Buhāras aizbildņa, Bahaddina Nakšbandi mauzoleja apmeklējums, kas ir kulta un memoriālā kompleksa centrālais apbedījums. Šis komplekss piesaista uzmanību ar saviem krāšņajiem apgleznotajiem griestiem. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Čor-Bakras nekropoli, kura nosaukums tulkojumā no persiešu valodas nozīmē “četri brāļi”. Nekropolē apglabāti Džuibaru seiīdu dinastijas šeihi. Čorbakra pazīstama arī kā “mirušo pilsēta”, tās komplekss atgādina apmetni, kur māju vietā izvietotas dzimtas kapenes, mošejas, hanaki un medreses.

Brīvs laiks.

Došanās uz Taškentu ar vilcienu (piemaksa 30 €).

Ierašanās Taškentā.

Izmitināšana. Nakts viesnīcā.

8. diena

Numuriņu atbrīvošana.

Transfērs uz lidostu.

Lidojums Taškenta - Rīga (~08:30-12:00)

Ierašanās Rīgā.

Papildus Jūs Varat Iegādāties

Vilciena biļete Buhāra - Taškenta 30.00€
Ja Jūs ceļojat vienatnē, PIEMAKSA par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā 160.00€

Pēc pieprasījuma

Fiksētas vietas autobusā (15€)

Apmaksa uz vietas

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija
Obligāta maksa - Ceļu satiksmes nodeva 5€ pers par visu tūri
Jāpateicas vadītājiem un gidiem dzeramnauda, apmēram 10 € par visu tūri!

Svarīga informācija

Latvijas Republikas pilsoņi var uzturēties valstī līdz 30 dienām bez vīzas
Latvijas Republikas nepilsoņiem jāformē vīza vēstniecībā!
Precīzu tikšanās laiku un vietu lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā "Izbraukšanas grafiks" 1-2 dienas pirms ceļojuma
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera
Ekskursijas notiek gida pavadībā krievu valodā
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu SVARĪGA INFORMĀCIJA
Tūrisma pakalpojumu sniegšanas līguma paraugs
SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. INTERLUX Travel nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.
Яндекс.Метрика