Ekskursiju lidojums uz Portugāli (Porto, Lisabona, Faru, Laguša, Obiduša, Roka zemesrags, Sintra + Seviļa) Interluxtravel.lv
(+371) 22 723 341

Ekskursiju lidojums uz Portugāli (Porto, Lisabona, Faru, Laguša, Obiduša, Roka zemesrags, Sintra + Seviļa)

no 399

Ekskursiju lidojums uz Portugāli (Porto, Lisabona, Faru, Laguša, Obiduša, Roka zemesrags, Sintra + Seviļa)

Ceļojuma datums
Iegādājoties ekskursiju paketi
Bez ekskursijas paketes iegādes
Rezervēt
30.09.2019 - 07.10.2019 no 399 €
Divvietīga izmitināšana viesnīcā
399 €
588 €

GALERIJA  

TŪRES PROGRAMMA  

1. diena

Tikšanās Rīgas lidostā ~ 05:45 (precīzu laiku un vietu lūgums skatīt mūsu mājaslapā 1-2 dienas pirms ceļojuma). Lidojums Rīga – Seviļa (~07:45 -11:20). 

Ierašanās Seviļā.

Ekskursija Seviļā – Andalūzijas galvaspilsētā. 1929. gada Ibērijas-Amerikas izstādes paviljona apskate. Apmeklēsiet pasaulē lielāko gotikas katedrāli un Karalisko pili Alkazaru. Tālāk seko ekskursija skaistākajās Seviļas vietās: Spānijas laukums, Marijas Luīzes parks, Torre del Oro, kā arī tipisku Santakrusas ebreju kvartālu.

Došanās uz tranzīta viesnīcu, kas atrodas Spānijas teritorijā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

2. diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Došanās Algarve reģionā. Ekskursija Farū (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi).

Algarve – tā ir Portugāles dienvidu piekraste, kur atrodas vistālāk uz dienvidiem esošais punkts Eiropā. Lieliskās pludmales ar zeltainām smiltīm brīnumainu klinšu ielokā stiepjas no Sagres zemesraga līdz Guadianas upei. Te var apmeklēt vēl arābu periodā celtos cietokšņus, izbaudīt lielisku Atlantijas virtuvi un saprast, kas ir “neatkārtojams portugāļu raksturs”.

Algarve centru, Faro pilsētu, dibināja finikieši Formoza upes palienē, un kā uzskata zinātnieki, šajā vietā ir atradusies leģendāra Ossonoba pilsēta. Redzēsim slaveno Karmo baznīcu un kaulu kapliču (ieeja ~1 EUR/cilv.), Faro cietoksni un neatkārtojamas upes ainavas, kā arī varēsim nogaršot Algrves vīģeskoka, mandeļu un pupiņu saldumus. Brīvs laiks.

 Došanās uz Lagušu. Ekskursija pilsēta.

Tieši Lagušā Heinrihs Jūrasbraucējs dibinājis slaveno jūrniecības skolu, no šejienes kuģi devās uz tālajām zemēm. Redzēsim Lagušas cietoksni un fortu, tās senās ieliņas, kuras caurvij ceptās zivs aromāts. Pēc vēlēšanās, var apmeklēt fortu Bandeira (ieeja ~2EUR/cilv.) un vergu tirgu – skumjo vēstures lappuses liecinieku.

Tālāk pēc vēlēšanās (papildu maksa ~15 EUR, bērniem līdz 10 g.v. – 7.50 EUR) mēs dosimies uz vispopulārāko vietu Algarvē, kuru apmeklē visi uz šejieni atbraukušie tūristi – Ponta da Piedade grotu sistēmu, kur miljonu gadu garumā okeāna vilnis izskaloja brīnumainas alas un formas no zeltainām piekrastes smiltīm.  Grotu apskate tiek veikta laivās no ūdens. Brauciens notiks tikai gadījumā, ja ir navigācija.

Došanās uz viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.

3. diena

Brokastis. Ceļš uz Lisabonu. Ekskursija Lisabonā.

Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Laika gaitā pilsēta ir ievērojami izmainījusies, savas pēdas atstāja visas traģēdijas, kas notika Portugālē, jo īpaši zemestrīce 1755. gadā. Tikai neliels Belena rajons atgādina par Eiropas galvaspilsētas bijušo diženumu. Iepazīšanās ar Belena rajonu un Žeronimuša klostera apmeklējums, Belena tornis, Pirmatklājēju piemineklis. Žeronimuša klosteris un Belena tornis ir neparasta „manuelino” stila spilgts piemērs, kas sastopams tikai Portugālē. Tur tika apglabāts Vasko de Gama un dzejnieks Kamoens, kā arī daudzi otrās Avisas dinastijas karaļi.
 Te arī atrodas senākā fabrika, kur tiek ražotas slavenas kūkas („Pasteis de Belem”). Tās obligāti ir jānogaršo. Izbrauksim pa Težu upes krastmalu līdz galvenajam pilsētas laukumam – Komercijas laukumam, triumfa arku. Lisabona ir kontrastu pilsēta. Baiša (zems) un Alta rajoni.  Vecs un jauns. Apmeklēsiet Eduarda VII parka skatu laukumu, redzēsiet Marķīza Pombala laukumu, galveno pilsētas prospektu – Neatkarības prospektu, vecos Alfama kvartālus, apskatīsiet Katedrāli un apmeklēsiet Rossio laukumu un dzelzceļa staciju, redzēsiet Marijas II teātri un Sv.Dominika Katedrāli, pastaigāsieties pa vecāko Augusta ielu, redzēsiet Santa Žušta liftu.

Atgriešanās viesnīcā, nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Brīvs laiks vai pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursijas braucienu “Sintra un Roka zemesrags” (papildu maksa 39 EUR (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)).

“Sintra ir zeme, kur katrs var atrast savas dzimtenes daļiņu”. Regaleira muižas apmeklējums ieinteresēs ar filozofiju un paradīzes dārzu, pastāstīs masonu vēsturi un atklās saimnieka noslēpumus. Jūs sagaidīs daudz interesantu mīklu, bet atbildes pārsteigs pat viskaislīgāko mistificētāju. Sintra un tās senas šauras ieliņas, vairākas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali, kur varēsiet novērtēt vietējo meistaru profesionalitāti, kā arī nopirkt suvenīru, lai atcerētos pilsētu. Pēc Sintras dosimies uz Roka zemesragu – “vietu, kur beidzas zeme un sākas jūra” (Luiss Kamoens). 

Lisabonas Rivjēra — tas ir bijušo nelielu zvejnieku ciematiņu tīkls, kas tagad ir pārtapuši par kūrortiem netālu no Lisabonas. Šo vietu iecienījuši visas pasaules aristokrāti. Greznas villas, pludmales, lieliskas viesnīcas, izsmalcināti restorāni, pasaules līmeņa golfa laukumi.

Brīvs laiks Kaškaiša piekrastē, iespēja ieturēt pusdienas. Ja būs labs laiks, var nopeldēties.

Atgriešanās viesnīcā, nakts viesnīcā.

5. diena

Brokastis. Ekskursijas brauciens “Tomara, Bataļja, grotas, Fatima” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)


Tomaru ieskauj tamplieru noslēpumi. Šeit atradās portugāļu tamplieru galvenā mītne, kas savu varu Portugālē ir saglabājuši arī pēc ordeņa iznīcināšanas citās Eiropas valstīs. Klosterī ir saglabājusies unikāla apaļa baznīca – “šarola”. Cietokšņa un klostera apskate (ieejas biļete ~6EUR/ cilv).

Tālāk dosimies uz Bataljas pilsētiņu. Bataljas klosteris ir portugāļu gotikas pērle – Portugāles uzvaras pie Alžubarotas un neatkarības simbols. Apskatīsim katedrāli, kā arī būs brīvs laiks suvenīru iegādei. Tālāk dosimies uz grotām. Starp dažādiem Portugāles brīnumiem, ir arī gana neparastas lietas – dabas veidotās. Serra de Aire kalnu sistēmas grotas, kur savām acīm var redzēt stalaktītus un stalagmītus, pazemes ūdenskritumus un Vēlmju ezeru (ieejas biļete 6EUR/ cilv.). Pēc pieturvietas pusdienu ieturēšanai atgriezīsimies Fatimā, kas ir starptautiskais svētceļojumu centrs valstī. 1917. gadā mazajā provinces pilsētiņā Fatimā notika brīnums – Jaunavas Marijas parādīšanās. Šo svēto vietu katru gadu apmeklē miljoni svētceļotāju.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā, nakts viesnīcā.

6. diena

Brokastis. Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens  “Porto – Koimbra” (papildu maksa 49 EUR (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)). 

Programmā iekļauta Clerigos torņa apskate. Tas ir pilsētas simbols un pārsteidz ar savu augstumu un skaistumu. Apmeklēsiet Brīvības laukumu, kas ir vēsturiskā centra sirds, kā arī Sv. Benedikta dzelzceļa staciju, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Apskatīsiet baroka laikmeta skaistākas baznīcas, apmeklēsiet vecus pirātu kvartālus. Tāpat arī būs iespēja aplūkot unikālo pilsētas panorāmu. Pēc iepazīšanās ar pilsētu apmeklēsiet vīna pagrabus, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns. Degustācija ~ 10 EUR (pēc vēlēšanas). Pēc iepazīšanās ar šī vīna ražošanas vēsturi un tradīcijām, tiks piedāvāta dažādu portvīnu degustācija. Vīna pagrabā iemācīsities atšķirt portvīna šķirnes. Būs iespēja izbaudīt šī vīna dažādās kategoriju garšas. Attīstīsiet savas degustācijas prasmes un iespējams pa īstam iemīlēsiet portvīnu. Būs iespēja arī iegādāties šos gardos vīnus. Jūs iemācīsieties pareizi degustēt portvīnu un uzzināsiet par tā galvenajām īpašībām. Pēc vēlmes varēsi arī iegādāties šo dzērienu. Portvīna degustācija - 10 EUR (pēc vēlēšanas). Brīvs laiks.

Tālāk dosimies uz Koimbru – senu studentu pilsētu, kas tiek uzskatīta par nacionālo kultūras galvaspilsētu un izglītības šūpuli. Tieši šeit atrodas pirmā valsts universitāte, kas tika dibināta 1290. gadā. Mēs redzēsim seno cietoksni, kas tagad ir pārtapusi par universitāti, seno katedrāli un pa šaurajām arābu ieliņām nokāpsim uz Mondego upes krastmalu. Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā, nakts viesnīcā.

7. diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)

Mēs apmeklēsim Alkobasas pilsētiņu ar tās milzīgo cisterciešu klostera un katedrāles kompleksu, kā arī uzzināsim Pedro un Inešas stāstu, kurus dēvē par portugāļu „Romeo un Džuljetu”.

Tālāk dosimies uz Nazare zvejnieku ciematiņu, kur ir noticis brīnums ar Donu Rupinjo un uzzināsim, kāpēc vietējās zvejnieces valkā 7 svārkus vienlaicīgi, kā arī nogaršosim zivju ēdienus (piemaksa). 
Brīvs laiks pusdienām un suvenīru iegādei, pludmalē iespējams nopeldēties, ja nebūs viļņu).

Ekskursijas dienas beigās dosimies uz karalisko ciematiņu - Obidušu, kuram viduslaikos iedeva nosaukumu “līgavu pilsēta”. Ciematiņš ir pilnībā paslēpies aiz pilsētas sienām, kur valda viduslaiku gars, bet vietējie iedzīvotāji pasniedz neparastu dzērienu “jinja” šokolādes glāzītēs. Uzzināsim, kā ir radusies portugāļu šokolāde, kāpēc kāpostlapa ir tik populāra un redzēsim unikālos darbus, kuri pieder Portugālē vienīgajai 17.gs. māksliniecei, kas savu arodu ir izkopusi pašmācības ceļā – Žozefai de Obidušai.

Došanās tranzīta viesnīcā.

8. diena

Brokastis. Ceļš uz lidostu. Lidojums Seviļa - Rīga  (~12:05- 17:25).

Ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga – Seviļa - Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg
Dzīvošana *** viesnīcā (viena vieta divvietīgā numuriņā) - 7 naktis ar brokastīm

Ekskursiju-transporta pakete
199 €

Transporta apkalpošana
Pavadīšana visa brauciena laikā
Ekskursija Seviļā (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)
Ekskursija Farū (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)
Ekskursija Lisabonā
Ekskursijas brauciens “Tomara, Bataļja, grotas, Fatima” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)

Papildus jūs varat iegādāties

Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos 175 €
Ekskursijas brauciens “Porto – Koimbra” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi) 49 €
Ekskursijas brauciens “Sintra un Roka zemesrags”- papildu maksa (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi) 39 €

Apmaksāts uz vietas

Laivu brauciens grotās ~15 EUR, bērniem līdz 10 g.v. – 7.50 EUR
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu SVARĪGA INFORMĀCIJA