(+371) 22 723 341   (+371) 24 110 155   (+371) 27 276 346

Spānija - Francija (avio + buss)

no 199

Spānija - Francija (avio + buss)

Ceļojuma datums
Cena iegādājoties 4 piedāvātās ekskursijas
Ceļojuma cena bez ekskursijām
Rezervēt

GALERIJA  

TŪRES PROGRAMMA  

1. diena

Tikšanās Rīgas lidostā ~21:45 (precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā, sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena.

Lidojums Rīga-Žirona (~23:45- 2:15).

2. diena

Transfērs uz 3* viesnīcu Costa Brava piekrastē (viesnīca atrodas ne tālāk par 600 m no jūras).

Atpūta. Brokastis.

Brīva diena pie jūras.

Pusdienas un vakariņas viesnīcā (papildus maksa). Nakts viesnīcā.

3. diena

Brokastis.

Brīvs laiks pie jūras.  Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens uz Monseratu (papildus maksa 49 EUR).

Monserata – virkne klinšu, kas veido neatkārtojamu skatu un apbur ar savām ainavām. Kalnu grēda izveidojusies vairākus miljonus gadus atpakaļ un pārvērtusies par fantastiskām dabas izveidotām figūrām. Pateicoties vietējo iedzīvotāju izdomai, neparastās virsotnes ieguva savus nosaukumus atkarībā no tā, kam tās līdzinās – „Ziloņa snuķis”, „Mūmija”, „Galvaskauss”, „Sargs”... Šajās vietās dzimusi virkne leģendu. Viena no tām vēsta, ka savādās klinšu formas ir eņģeļu radītas. Eņģeļi nolaidās no debesīm, lai pārveidotu kalnu grēdas ainavu, sazāģējot kalnu virsotnes ar zelta vīlītēm. Monserata tulkojumā nozīmē „Sazāģēts kalns”. Bet kalna unikalitāte slēpjas ne tikai reljefa skaistumā, bet drīzāk ar to, ka uz tā atrodas Monserata klosteris (Monasterio de Montserrat). Tas ir strādājošs klosteris ar gandrīz tūkstošgadu senu vēsturi. Un, līdz pat šim brīdim, tas atspoguļo Katalonijas garīgo simbolu- tur dzīvo mūki, noturot ikdienas dievkalpojumus, te tiek glabāta senatnīgā Melnās Monserata Jaunavas statuja. 

Ekskursijas laikā uzzināsiet klostera vēsturi, dzirdēsiet dažādas interesantas leģendas par to, kā radās klosteris un par brīnumiem, kas ir saistīti ar statuju. Brīvajā laikā varēsiet apmeklēt baziliku un dzirdēt zēnu kora uzstāšanos, paklanīties galvenajam klostera apskates objektam – Melnajai Jaunavai; apmeklēt klostera muzeju, nopirkt suvenīrus, degustēt spāņu liķierus. Apkārt klosterim atrodas daudz gleznainu taku, kur pastaigājoties var redzēt senās kapelas, interesantas reliģiskā rakstura skulptūras un brīnumainas kalnu ainavas. Pastaiga kājām klostera apkārtnē ir vislabākā iespēja sajust šo vietu skaistumu un ieraudzīt īstu Monseratu ar tās ainavām.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

Vakarā, pēc vēlēšanās, piedāvājam bruņinieku turnīru-šovu + flamenko dejas (papildus maksa 45 EUR).
Šovs “Bruņinieku turnīrs” ļaus pilnībā iegrimt 14. gs. atmosfērā un pašu acīm skatīt varoņdarbus, ko veica cēlsirdīgie bruņinieki savas Daiļās dāmas vārdā. Jūs kļūsiet par aculiecinieku īstam viduslaiku bruņinieku turnīram ar visu atbilstošo ekipējumu: zirgiem, šķēpiem, zobeniem un vālēm. Būs arī flamenko deju priekšnesumi. Flamenko ir tradicionāls spāņu deju stils, kas radies Andalūzijā. Flamenko dejas un dziesmas pavada ģitārspēle, ritmiska plaukstu sišana (palmas), perkusijas instrumenta spēle (cajón) un kastaņetes. 

Atgriešanās viesnīcā.

4. diena

Brokastis.

Brīvs laiks pie jūras. 

Dienas otrajā pusē ekskursijas Brauciens uz Barselonu (papildus maksa 45 EUR).

Barselona – Katalonijas galvaspilsēta, lieliska Eiropas pilsēta, kas atrodas Spānijas Vidusjūras piekrastes ziemeļaustrumu daļā, tā ir slavena ne tik ar savu viduslaiku centru, cik ar neparastām modern stila celtnēm – Antonio Gaudi un citu arhitektu mākslas darbiem. 
Autobusa un pastaigu ekskursijas laikā mēs iepazīsim skaisto Barselonas katedrāli – Sagrada Familia, kas ir galvenais arhitekta Antonio Gaudi mākslas darbs. Mēs turpināsim iepazīties ar Gaudi darbiem, viņa šedevru vidū var atzīmēt Casa Mila ēku, kuru vietējie iedzīvotāji sauc par La Pedrera („Akmeņlauztuve”). 
Turpinot ceļojumu pilsētā, nokļūsim Passeig de Lluís Companys alejā, kas ved uz izstādes laukumiem Citadeles parkā, par kura galveno apskates vietu kalpo Triumfa arka. Baudot pilsētas skaistumu, mēs dosimies uz vietu, kuru ir iemīļojuši ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji. Montžuika kalns – tā pakāje ir burtiski noklāta ar apskates vietām: Nacionālā pils, arhitektūras parks „Spāņu pilsētiņa”, „Maģiska strūklaka” un Vācijas izstādes paviljons, kā arī te var redzēt dažādas sporta būves, kuras tika uzceltas 1992. gada Olimpiskajām spēlēm. Mūsu ekskursijas nobeigumā apmeklēsim Barsa laukumu – vienu no lielākajiem laukumiem valstī, kura galvenais apskates objekts ir milzīga strūklaka, kas atrodas centrā. Brīvā laikā iesakām doties pastaigā pa La Rambla bulvāri – galveno gājēju ielu Barselonā, bet vakarā izbaudīt „dziedošo” strūklaku skaistumu.

Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

5. diena

Brokastis. 

Brīvs laiks vai ekskursijas brauciens uz Rupitu un Besalu (papildu maksa 49 EUR).

Pilsētiņas Rupita un Besala atrodas La Gorrocha apgabalā. 
Rupita ir neliela senlaicīga pilsētiņa, kas atrodas Pireneju kalnu pakājē 882 m augstumā. Pilsētiņa ir izveidojusies bazalta kalna virsotnē, kuru, savukārt, ir izveidojis sens vulkāns 11 000 gadu atpakaļ. Pilsētas ieliņas nav parastas, tās iemieso sastingušo vulkāna lavu. Šī nomaļā vieta ir piesātināta ar miglainu viduslaiku leģendu un tumšu nostāstu garu. Rupitu dēvē par raganu pilsētu. Saskaņā ar leģendu, šajā kalnu ciematiņā viduslaikos inkvizīcijas laikos ir slēpušās Katalonijas raganas. 
Tālāk dosimies uz senlaicīgu pilsētiņu Besalu. Besala – viduslaiku pilsētiņa Fluvijas upes krastos, kuru romieši izveidoja kā aizsargcietoksni ceļam, kas savienoja Romas impēriju ar iekarotajām Pireneju pussalas zemēm. Pilsētā dzīvo nedaudz vairāk kā 2000 cilvēku. Par centrālo ieeju pilsētā-cietoksnī kalpo septiņlaidumu aizsargtilts, kuru romieši uzcēla 11.-12. gs. Pati Besala ir viduslaiku pils ar virkni senatnīgu apskates vietu. Šeit ir lieliski saglabājušās viduslaiku romāņu arhitektūras ēkas. 1996. gadā pilsēta tika pasludināta par Spānijas Kultūras mantojumu.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

6. diena

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras.

 Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens uz Žironu un Tossu de Maru  (pēc vēlēšanās, papildu maksa 49 EUR).

Reizēm liekas, ka Žironas viduslaiku rajoni vēl atceras visus notikumus, kas te norisinājās gadsimtu gaitā. Ne velti šo pilsētu dēvē par pasakaino pilsētu: trīsgalvainais briesmonis Žerio, Svētais Narciss, kurš izglāba pilsētu ar mušu palīdzību, mistiskās ebreju parādu kalpības raksta radītājs rabīns Bonastruks Sa Porta, pārakmeņojusies ragana, kura joprojām biedē vietējos bērnus, spārnotais pūķis, kas peld zem Žironas tiltiem pilnmēnesī – tie ir tikai daži no tēliem, par kuriem Jūs uzzināsiet ekskursijas laikā, pastaigājoties pa klusajām vecpilsētas ieliņām. 

Tālāk dosimies uz nelielu pilsētiņu Spānijas austrumos - Tossu de Maru. Pilsēta atrodas mājīgā ielīcī, blakus klinšainam krastam, kur klintis veido skaistas un dziļas grotas. Šaurajās pilsētas ieliņās atrodas saldumu, suvenīru bodes. Paejot tām garām, iziesim ļoti skaistā 18. gs. laukumā -Església de Sant Vincent. Tālāk – gleznaina palmu krastmala Passeig del Mar, kur vienā pusē atrodas virkne restorānu, bet otrā – Lielā pludmale (Gran Platja). Galvenā pilsētas apskates vieta un vēsturiski vērtīgākā, kā arī Tosas de Maras simbols – viduslaiku cietoksnis, kas slejas virs pilsētas. Cietoksnim ir vairāk nekā 800 gadu un tas tiek uzskatīts par visskaistāko Katalonijas piekrastē. Tur var uzkāpt pa serpentīna ceļu tieši no Lielās pludmales – ar vilcieniņu vai kājām, pa ceļam apbrīnojot bronzas skulptūras. No cietokšņa sienām paveras brīnišķīgi skati uz Lielo pludmali, Minervas statuju krastmalā, albatrosa pieminekli, uz blakus klintīm un bezgalīgiem jūras plašumiem. Cietokšņa virsotnē atrodas Camino de la Luz bāka, kas gandrīz jau gadsimtu izgaismo ceļu jūrniekiem. Tossa de Marai, izņemot cietoksni, ir vēl viens simbols - ragana, kuru lelles izskatā var iegādāties jebkurā suvenīru bodītē. Saskaņā ar leģendu vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka šīs vietas agrāk apdzīvoja daudzas raganas, un iedzīvotāji karināja pie savām durvīm un logiem leļļu raganas, lai nekristu īsto raganu nežēlastībā. Savā ziņā tā bija zīme, ka pilsēta ir aizsargāta.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

7. diena

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Parīzi.

Iekārtošanās *** viesnīcā Parīzes apkārtnē. Atpūta.

8. diena

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Lielā ekskursija Parīzē (papildus maksa 49 EUR. Papildus tiek apmaksāts metro brauciens ekskursijas laikā).

Apskates ekskursija Parīzē, kuras laikā Jūs redzēsiet Triumfa arku, Elizejas laukus, Saskaņas laukumu, Grand Opera, Vendomes laukumu, Luvras ēku, Sitē salu un Parīzes Dievmātes katedrāli. Jūs brauksiet cauri Latīņu kvartālam, garām Luksemburgas pilij, Invalīdu pilij, De Orse, impresionistu muzejam. Jūs redzēsiet Aleksandra III tiltu.

Brīvs laiks. Iespēja ieturēt pusdienas un patstāvīgi apmeklēt Luvru.

Luvra - ir ne tikai arhitektūras piemineklis, Francijas karaļu pils, bet arī viens no slavenākajiem muzejiem pasaulē. Tajā atrodas visbagātākā dažādu mākslas darbu kolekcija. Šeit var atrast asīriešu piļu bareljefus, ēģiptiešu gleznojumus un daudz ko citu.

Tālāk seko ekskursijas turpinājums: slavenā smaržu muzeja Fragonard apmeklējums (mūsu tūristiem ieeja bez maksas). Dosimies uz Parīzes Grand Opera — valsts operu.

Ekskursijas turpinājumā dosimies uz Monmartru, kas ir ļoti kolorīta vieta Parīzē ar savu enerģētiku, atmosfēru un neatkārtojamu šarmu.  Baznīcas un kapelas, muzeji un galerijas, laukumi un skulptūras, teātri un kabarē – tā ir Monmartra.  Gleznainas ieliņas, ģimenes bodītes, nelielas maiznīcas, šeit ir ko skatīties.

Brīvs laiks. Ja vēlēsieties šo laiku veltīt Parīzes apskatei, iesakām apmeklēt Eifeļa torni.

Nakts brauciens uz Poliju.

9. diena

Ierašanās Polijā.

Iekārtošanās viesnīcā.

Brīva diena. Atpūta.

10. diena

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Ceļš uz Rīgu

Ierašanās vakarā/vēlu vakarā.

Ceļojuma cenā iekļauts

Vieta komfortablā tūristu klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi
6 naktis 3* viesnīcā pēc sistēmas “Fortūna” Spānijā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
2 naktis 3* tranzīta viesnīcās pēc sistēmas “Fortūna” ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Lidojums Žirona-Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg (55 cm * 45 cm * 25 cm); nododamā bagāža līdz 20 kg (56 cm * 32 cm * 84 cm) 

Papildus ekskursijas

Ekskursija Parīzē (papildus tiek apmaksāts metro brauciens) 49 €
Ekskursija uz Barselonu ar strūklaku apmeklējumu 49 €
Ekskursija uz Žironu un Tossu de Maru 49 €
Ekskursija uz Rupitu un Besalu 49 €
Ekskursija uz Monseratu 49 €

Papildus jūs varat iegādāties

Papildu maksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā 160 €
Spānijas 3* viesnīcās ēdināšana “viss iekļauts” 115 €
Vakariņas viesnīcā — 6 dienas (iespējams apmainīt pret pusdienām) 49 €
Bruņinieku turnīrs-šovs + flamenko dejas (nav ekskursija) 45 €

Papildus tiek apmaksāts

Tūristu nodeva 3* viesnīcā — 0.5 €/dienā

Apmaksāts uz vietas

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu SVARĪGA INFORMĀCIJA