(+371) 22 723 341   (+371) 24 110 155   (+371) 27 276 346

Melnkalne 2018

no 279

Melnkalne 2018

Ceļojuma datums
Iegādājoties ekskursiju paketi
Bez ekskursijas paketes iegādes
Rezervēt
05.09.2018 - 12.09.2018 no 279 € PĒC PIEPRASĪJUMA
Iekārtošanās apartamentos (viena vieta divvietīgā numuriņā)
279 €
459 €

GALERIJA  

TŪRES PROGRAMMA  

1. diena

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku lūgums skatīt mūsu mājas lapā 1 - 2 dienas pirms izbraukšanas, sadaļā „Izbraukšanas grafiks”).

Lidojums Rīga – Tivata (~14:00- 15:45).

Transfērs no lidostas uz apartamentiem (Budvas Rivjēra).

Iekārtošanās apartamentos, atpūta.

2. diena

Atpūta pie jūras. Otrajā dienas pusē ekskursija uz “Kotoras līci”.

Kotoras līcis – viena no vis gleznainākajām vietām Melnkalnē. Jūs gaida tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.

Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabājušos Vidusjūras viduslaiku pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Par pilsētu ir valdījušas dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18. gs.

Perastu dibināja ilīrieši, bet savu mūsdienīgo tēlu tā ieguva 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs, ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.

Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Ir grūti atrast vēl kādu, tik greznu vietu visā Adrijas jūras piekrastē.  Brīvs laiks.

Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

3. diena

Ekskursijas laikā Jūs iepazīsieties ar, tā saukto, veco Melnkalni.

Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva - Cetiņe, ar pieturvietu skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētiņu un pludmali.

Esot Cetiņē, Jūs nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 metrus virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmes un tūristu burzmas.

Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar nelielās kņazistes vēsturi, kas zudusi kalnos.

Izbraucot no Cetiņes, pavisam drīz Jūs nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā - Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī redzēsiet pieminekli, kas veltīts Vladimiram Visockim. Būs iespēja apskatīt Kristus augšāmcelšanās katedrāli - vislielāko un visskaistāko templi Melnkalnē.

Podgorica ir īpaši nozīmīgs Melnkalnes vīndaru rajons. Programmā ietilpst vīna darītavas apmeklējums un vīna degustācija, kā arī, Jūs varēsiet novērot vīna ražošanas procesu (piemaksa 6 EUR).

Brīvs laiks. Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

4. diena

Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete ~3 EUR tiek apmaksāta atsevišķi).

Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.

Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains, akmeņainās klintis  slejas virs galvas. Taras upes kanjons, turpretī, ir zaļāks un lēzenāks, kaut gan kalni šeit ir augstāki un ceļš vijas cauri kanjona sirdij. Tas ir dziļākais kanjons Eiropā un otrais dziļākais pasaulē! Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, no tilta paveras elpu aizraujoši skati uz upi un ielejām, bet visdrosmīgākajiem būs iespēja traukties virs aizas izmantojot gaisa trosi.

Pa ceļam redzēsiet gleznainus klosterus ar senām freskām un reliktus mežus.

Vietā, kur ceļš nonāk pie upes, atrodas mājīgie restorāniņi, kuros piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.

Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitoru Nacionālais parks. Neskartās dabas stūrītis, ar kalnu pļavām, un ledāju ezeriņiem.Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka, tāpēc vietējie iedzīvotāji tos dēvē par “kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Staigājot pa brīnumaini kluso mežu, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa. Brīvs laiks.

Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

5. diena

Atpūta pie jūras. Otrajā dienas pusē brauciens uz Škodras ezeru un brauciens ar kuģīti (papildus tiek apmaksāts brauciens ar kuģīti ~10 EUR, iebraukšanas nodeva Nacionālajā parkā ~ 4 EUR).

Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

6. diena

Ekskursijas brauciens uz Dubrovniku.

Dubrovnika izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt tika uzcelti aizsargmūri, kas nemainīgā izskatā ir saglabājušies līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles ir baroka, gotikas un renesanses stilā, kas apbur ar savu krāšņumu. Neskatoties uz to, pilsētā kūsā dzīvība, bērni spēlējas pie mūra sienām, šaurajās ieliņās žāvējas veļa un vecāka gadagājuma cilvēki nesteidzīgi zvejo zivis.

Un, protams, Dubrovnika ir slavena ar savām dekorācijām, kuras var redzēt virknē filmu, te tās pārvēršas par viduslaiku pilsētu, bet te tās pārtop par fantāziju pasauli.

Suvenīru veikaliņi, kas veltīti pasaulslavenajam seriālam, nav saskaitāmi.

Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

7. diena

Brīva diena. Atpūta pie jūras vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Albāniju (papildu maksa 50 EUR).

Pasu kontrole. Ceļš uz Škodru.

Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums (galvenā romas – katoļu baznīca pilsētā). Pastaiga pa pilsētu: Skaistas, šauras ieliņas, kurās slejas 18.gs. divstāvu un trīsstāvu mājas.  Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiskā triāde ir katrā Albānijas pilsetā, kur musulmaņu mošejas ir kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Tas arī parāda, cik liela harmonija valda starp dažādajām reliģijām.

Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju un leģendārā albāņu varoņa Skanderbega dzimšanas vieta. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senajā 17. gs. austrumu tirgū.

Brīvs laiks.

8. DIENA

Izbraukšana no apartamentiem. Brīvs laiks.

Ceļš uz lidostu Melnkalnē. Lidojums Tivata – Rīga (15:15– 19:00).

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga – Tivata– Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg
Izmitināšana apartamentos - 7 naktis (divvietīgā izmitināšana)
Vieta komfortablā autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi

Ekskursiju-transporta pakete
189 €

Ekskursija “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks”
Ekskursija “Kotoras līcis”
Ekskursija “Montenegro tūre”
Brauciens uz Škodras ezeru un brauciens ar kuģīti (papildus tiek apmaksāts brauciens ar kuģīti ~10 €, iebraukšanas nodeva Nacionālajā parkā ~ 4€)
Ekskursijas brauciens uz Dubrovniku

Papildus jūs varat iegādāties

Obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos 110 €
Ekskursija uz Albāniju 50 €
Piemaksa par izmitināšanu paaugstināta komforta apartamentos Budvas rivjērā 15 €
Piemaksa par izmitināšanu paaugstināta komforta apartamentos Rafailoviči 15 €

Apmaksāts uz vietas

Nodeva par uzturēšanos Melnkalnē - 1.5 € no cilvēka dienā; bērniem 2-11 gadu vecumā (ieskaitot) - 0.50 € no cilvēka dienā; bērniem līdz 2 gadu vecumam - bezmaksas.
Pēc pieprasījuma izmitināšana trīsvietīgos apartamentos
Ieejas biļetes apskates objektos un citās izklaides vietās
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu SVARĪGA INFORMĀCIJA