(+371) 22 723 341   (+371) 24 110 155   (+371) 27 276 346

Aviotūre uz Spāniju + Francija Azūra krastā 2018

no 299

Aviotūre uz Spāniju + Francija Azūra krastā 2018

Ceļojuma datums
Iegādājoties ekskursiju paketi
Bez ekskursijas paketes iegādes
Rezervēt

GALERIJA  

TŪRES PROGRAMMA  

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (~21:45) (precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1 – 2 dienas pirms brauciena).

Lidojums Rīga – Žirona (~23:45- 2:15).

2. DIENA

Transfērs uz 3*** viesnīcu Costa Brava piekrastē (viesnīca atrodas ne tālāk kā 600 m no jūras).

Atpūta.

Brokastis.

Atpūta pie jūras. Pusdienas viesnīcā (papildus maksa).

Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens uz Barselonu.

Barselona – Katalonijas galvaspilsēta, lieliska Eiropas pilsēta, kas atrodas Spānijas Vidusjūras piekrastes ziemeļaustrumu daļā, tā ir slavena ne tik daudz ar savu viduslaiku centru, cik ar neparastajām jūgendstila celtnēm – Antonio Gaudi un citu arhitektu mākslas darbiem. 
Autobusa – pārgājiena ekskursijas laikā pa pilsētu, iepazīsim skaisto Barselonas katedrāli – Svētās ģimenes baznīca (Sagrada Familia), kas ir galvenais, Antonio Gaudi arhitektūriskais mākslas darbs. Turpināsim iepazīt Antonio Gaudi darbus, viens no viņa šedevriem ir Casa Mila ēka, kuru vietējie iedzīvotāji sauc par La Pedrera („Akmeņlauztuve”). 


Turpinot ceļojumu pilsētā, nokļūsim Paseo de Lluís Companys alejā, kas ved uz izstādes laukumiem Citadeles parkā, kur galvenais apskates objects ir Triumfa arka. Baudot pilsētas skaistumu, mēs dosimies uz vieno no skaistākajām vietām, kuru ir iemīļojuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi. Tas ir Montžuika kalns, tā nogāzes, burtiski ir noklātas ar apskates objektiem: Nacionālā pils (The Palau Nacional), arhitektūras parks „Spāņu pilsētiņa”, „Maģiska strūklaka” un Vācijas izstādes paviljons, kuru projektējis Ludvigs Mīss van der Roe. Te Jūs redzēsiet dažādas “Olimpiskā apļa” sporta būves, kuras tika uzceltas 1992. gada Olimpiskajām spēlēm. Mūsu ekskursijas nobeigumā apmeklēsim Barsa laukumu – vienu no vislielākajiem laukumiem valstī, kura galvenais apskates objekts ir milzīgā strūklaka, kas atrodas laukuma centrā.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

3. DIENA

Brokastis.

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens uz “Žironu un Tosu de Maru”.
Žironas viduslaiku rajoni vēl līdz mūsdienām ir saglabājuši dažādus notikumus, kas norisinājās gadsimtu gaitā. Ne velti šo pilsētu dēvē par pasakaino pilsētu: pārakmeņojusies ragana, kura joprojām biedē vietējos bērnus, Svētais Narciss, kas izglāba pilsētu ar mušu palīdzību, trīsgalvainais briesmonis Žerio, Kokoons (krokodīla un tauriņa krustojums), kas peld pār upi – tie ir tikai daži no tēliem, par kuriem Jūs uzzināsiet ekskursijas laikā, pastaigājoties klusajās vecpilsētas ieliņās. 

Tālāk dosimies uz nelielo Spānijas pilsētiņu austrumos - Tosu de Maru. Pilsēta atrodas mājīgā līcī, blakus klinšainam krastam, kur klintis veido skaistas un dziļas grotas. Šaurajās pilsētas ieliņās atrodas saldumu, suvenīru un bruņinieku bruņu veikaliņi. Paejot tiem garām, nonāksim pie ļoti skaistas 18. gs. baznīcas – Església de Sant Vincent. Tālāk – gleznaina palmu piekraste Passeig del Mar, kur vienā pusē atrodas virkne restorānu, bet otrā – Lielā pludmale (Gran Platja). Galvenā Tosas de Maras apskates vieta un vērtīgākais vēsturiskais objekts – simbols – viduslaiku cietoksnis, kas slejas virs pilsētas. Cietoksnim ir vairāk nekā 800 gadu un tas tiek uzskatīts par visskaistāko Katalonijas piekrastē. Augšup var doties pa serpentīna ceļu tieši no Lielās pludmales – ar vilcieniņu vai kājām, pa ceļam apbrīnojot bronzas skulptūras. No cietokšņa sienām paveras brīnišķīgs skats uz Lielo pludmali, uz albatrosa pieminekli, uz Minervas statuju, uz blakus esošajām klintīm un uz bezgalīgajiem jūras plašumiem. Cietokšņa virsotnē atrodas Camino de la Luz bāka, kas, gandrīz jau veselu gadsimtu izgaismo ceļu jūrniekiem. Izņemot cietoksni, Tosa de Marai, ir vēl viens simbols – ragana, kuru lelles izskatā var iegādāties jebkurā suvenīru bodītē. Leģenda vēsta, ka šajās vietas agrāk dzīvoja daudzas raganas, lai nenokļūtu īsto raganu “nagos”, iedzīvotāji karināja pie savām durvīm un logiem leļļu raganas, tā apgalvo vietējie iedzīvotāji. Savā ziņā tā bija zīme, ka pilsēta ir aizsargāta. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

4. DIENA

Brokastis.  Ekskursijas brauciens uz “Rupit un Besalu”.

Pilsētiņas Rupit un Besala atrodas La Gorrocha apgabalā. 
Rupit ir neliela senlaicīga pilsētiņa, kas atrodas Pireneju kalnu pakājē 882 m augstumā. Pilsētiņa ir izveidojusies bazalta kalna virsotnē, kuru, savukārt, ir izveidojis sens vulkāns 11 000 gadu atpakaļ. Pilsētas ieliņas ir neparastas un iemieso sastingušo vulkāna lavu. Šī nomaļā vieta ir piesātināta ar miglainu viduslaiku leģendu un tumšo nostāstu garu. Rupit dēvē par raganu pilsētu. Saskaņā ar leģendu, šajā kalna ciematiņā viduslaikos inkvizīcijas laikos ir slēpušās Katalonijas raganas. 
Tālāk dosimies uz senlaicīgu pilsētiņu Besalu. Besala – viduslaiku pilsētiņa Fluvijas upes krastos, kuru romieši izveidoja kā aizsargcietoksni ceļam, kas savienoja Romas impēriju ar iekarotajām Pireneju pussalas zemēm. Pilsētā dzīvo nedaudz vairāk kā 2000 cilvēku. Ierodoties pilsēta, tā Jūs apburs jau no pirmās minūtes. Par centrālo ieeju pilsētā-cietoksnī kalpo septiņlaidumu aizsargtilts, kuru romieši uzcēla 11.-12. gs. Pati Besala ir viduslaiku pils, kur ir virkne senlaicīgu apskates vietu. Šeit ir lieliski saglabājušas viduslaiku romāņu arhitektūras ēkas. 1996. gadā pilsēta tika pasludināta par Spānijas Kultūras mantojumu.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (papildus maksa).

5. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens uz „Narbonna – Koljūra”.

Narbonnas pilsētiņas apmeklējums. Pilsēta, kas ir saglabājusi īstās Francijas garu. Majestātiska Sv. Žusta gotiskā katedrāle, īstās Senās Romas neliels ceļa posms, kur pat ir iespējams pastaigāties, kā arī senatnīgas ieliņas, kas ir pilnas ar veikaliņiem, kur ir iespēja  iegādāties slavenos, vietējā ražojuma vīnus, sierus un daudz ko citu.

Tālāk dosimies uz Koljūru. Šī ir gleznaina pilsētiņa ar piejūras nogāzēm, uz kurām aug vīnogulāji, pilsētas ieliņas rotā dažādi ziedi un virkne mākslas galeriju. Ņemot vērā pilsētas nelielos izmērus, tā ir bagāta ar dažādām apskates vietām, Koljūrā un tās apkārtnē atrodas cietokšņi, pilis un forti.  Viens no galvenajiem pilsētas apskates objektiem ir Église Notre-Dame-des-Anges baznīca, kas vienlaikus kalpoja kā bāka, Sv. Vincenta kapela un Karaliskā pils.

Došanās uz 3*** viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.

6. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens uz „Nīca – Kannas”.

Nica ir līdzīga mākslinieka krāsu paletei: oranži dakstiņi uz jumtiem, sarkanas un dzeltenas sienas, raibi zvanu torņi, oriģinālas veikalu izkārtnes, frīzes, kuras rotā ziedu ornaments… Un tas viss apvienojumā ar vietējo kolorītu, dažādiem aromātiem un mūziku. Visvairāk piesaistošā un uzmanības vērtā Nicas daļa, viennozīmīgi ir 5 kilometrus garā slavenā promenāde Promenade des Anglais (Angļu promenāde) ar tās greznajām viesnīcām un garo pludmali. Veco Nicu austrumos norobežo pilskalns. Gandrīz 100 metrus augstā kalnā kādreiz bija cietoksnis un katedrāle. Vecpilsētā Jūs sajutīsiet tipiskās provinces pilsētiņas jautro un rosīgo atmosfēru.

Tālāk dodamies uz Kannām.

Kādreiz slavenās Kannas (Cannes) bija tikai zvejnieku ciemats. Kannas arī tagad nav lielas – tajās dzīvo tikai 70 tūkstoši cilvēku – bet tā ir slavenākā franču Rivjēras pilsēta un populārs kūrorts. Kruazetas krastmala un festivālu pils, ar savu sarkano paklāju, pilsētu ir pārvērtusi par sapņu objektu vairākiem tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.

Brīvs laiks. Došanās uz 3*** viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.

7. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Brīvs laiks, vai pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens „Provansa – Monako” (piemaksa 45,00 EUR).

Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim slaveno Galimār (Galimard) fabriku. Jūs uzzināsiet smaržu ražošanas tehnoloģijas, kā arī, kāda ir metode, lai iegūtu ēterisko eļļu no iepriekš savāktajiem izejmateriāliem, atklāsiet parfimēru daiļrades noslēpumus. Izgatavotās parfimērijas veikaliņā varēsiet iegādāties kādu no parfīmiem.

Turpinājumā redzēsim Tureta pie Lū – viduslaiku ciematiņš saglabājis līdz mūsdienām kā tikko “izgājis” no seniem laikiem. Tūkstoš gadus tā ir stāvējusi starp nokarenām nogāzēm un akmeņainām kalnu grēdām. Šī apdzīvota vieta ir pazīstama sākot jau ar 11. gs., te joprojām var redzēt seno laiku arhitektūru. Tureta pie Lū tiek dēvēta par vijolīšu pilsētu, jo pēdēja gadsimta laikā te tiek apstrādāts šīs smalkais zieds. Uz doto brīdi tas ir galvenais darbības virziens Tureta pie Lū, jo te var atrast vislielāko preču piedāvājumu ar šo ziedu. Šodien, šajā darbības jomā strādā vairāk kā trīsdesmit darbnīcas un mākslas galerijas, pateicoties kam, ciematiņš skaitās – mākslas jaunrades centrs, šajā reģionā. Tālāk dosimies uz Senpoldevānsu. Te ir daži arhitektūras pieminekļi un vēsturiskās ēkas, bet ne jau to dēļ šī vieta ir populāra. Īstu slavu šī pilsēta iemantoja pateicoties dažādiem māksliniekiem, kā arī kino zvaigznēm. Pagājušā gadsimta 20. gados mākslinieki dzīvoja viesnīcā „Zelta dūjiņa” un kā maksu par ēdienu un pajumti atstāja savas gleznas. Šodien viesnīcā šie darbi tiek izlikti goda vietā. Turklāt ekspozīcija tiek nemitīgi mainīta, jo viens mākslinieks par samaksu ir atstājis ne vienu vien gleznu.

Tālāk došanās uz Monako.

Monako (Monaco) – tā ir maza neatkarīga valsts-kņaziste, ka sir atbrīvota no nodokļa. Tā ir automašīnu sacīkšu, karaliskās ģimenes pasaule, gleznaini skaistas ostas, kūrorti un pilis. Kņaziste atrodas tikai 15 km attālumā no Nīcas un tā ir iedalīta 3 daļās. Pirmā – Monako, tas ir, Rocher klints un Kņazistes pils, kurā tūristi vēro svinīgu karabinieru sardzes maiņu, kuri ģērbušies parādes formās – ziemā melnās, vasarā baltās – saskaņā ar vairāk nekā simts gadus veco rituālu. Otrā pilsētas daļa ir pati pilsēta ar tirdzniecības rajonu Condamine. Trešā daļa ir Monte Karlo ar tā kazino, pirmo spēļu namu Eiropā un vienu no cienījamākajiem un vecākajiem spēļu iestādēm pasaulē, kas uzdāvināja pasaules jēdzienu „kazino”. Brīvs laiks.

Došanās uz 3*** viesnīcu Marseļas apkārtnē. Iekārtošanās, atpūta.

8. DIENA

Brokastis.

Numuruņi atbrīvošana. Ekskursija uz Marseļu.

Marseļā apskates objekti ir ļoti daudzveidīgi un interesanti. Noteikti uzmanību piesaistīs Vecā Osta, kur 25 000 gadu atpakaļ apmetās uz dzīvi grieķu kolonisti. No tā laika, līdz mūsdienām osta bij un paliek pilsētas sirds. Te var ieraudzīt viduslaiku Sv. Nikolaja un Sv. Jāņa fortus, kas tika izmantoti pilsētas aizsardzībai. Galvenais Marseļas ostas apskates objekts ir slavenajā Aleksandra Dimā romānā "Grāfs Monte-Kristo" pieminētā Ifas pils, uz kuru tūristi var aizbraukt ar laivām vai motorkuģīšiem. Vēl viena slavena Marseļas apskates vieta ir Sv. Viktora abatija, dibināta 5. gs. Viens no slavenākajiem klisteriem viduslaikos, kas vel šodien saglabējis savu varenumu. Daudzas Marseļa apskates vietas tikušas izveidotas pavisam nesen. To vidū Dievmātes bazilika – viens no pilsētas simboliem un viena no lielākajām jaunā laika katedrālēm Francijā, dibināta 19. gs. Noteikti pievērsiet uzmanību Lonšan pils kompleksam, kur atrodas Vēstures muzejs un Tēlotājmākslas muzejs.

Brīvs laiks. Ceļš uz Žironas lidostu.

9. DIENA

Reģistrācijas sākums ~1:00

Lidojums Žirona – Rīga  (~03.00-7.25).

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga-Žirona-Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg (55 см * 45 см * 25 см)
Nododamā bagāža līdz 15 kg (56 см * 32 см * 84 см)
7 naktis 3* viesnīcās ar brokastīm (divvietīgā izmitināšana)
Transporta apkalpošana

Ekskursiju-transporta pakete
189 €

Ekskursija uz Barselonu
Ekskursija uz “Žirona un Tosu de Maru”
Ekskursija uz „Narbonna – Koljūra”.
Ekskursija uz “Rupit un Besalu”.
Ekskursijas brauciens uz „Nīca – Kannas”.
Ekskursija uz Marseļu.

Papildus ekskursijas

Ekskursijas brauciens „Provansa – Monako” 45 €

Papildus jūs varat iegādāties

Papildu maksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā 160 €
3 vakariņas + 1 pusdienas 30 €

Papildus tiek apmaksāts

0.5 €/dienā nodoklis par uzturēšanos 3* viesnīcās Spānijā.

Apmaksāts uz vietas

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.